Nicola Davies, Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę

2014-12-17 19:14 Tekst: Łukasz Zagała
Kupa
Autor: archiwum serwisu NICOLA DAVIES, KUPA. PRZYRODNICZA WYCIECZKA NA STRONĘ, ILUSTRACJE: NEAL LAYTON, TŁUM. JADWIGA JĘDRYAS, WYDAWNICTWO DWIE SIOSTRY 2008

Dla architekta odkrywczy będzie w tej książce wątek urbanistyczny oraz komunikacyjny. Aspekty zrównoważonego rozwoju, odnawialnych źródeł i bioenergii również zostały poruszone. Znamienne są ogrody termitów, złożone z niestrawionego drewna, na których wyrastają grzyby, będące źródłem pokarmu dla insektów, ale też kupa jako budulec – „cegły” wykonywane z mieszaniny gliny i krowich placków – recenzja Łukasza Zagały.

Kupa to coś, co łączy nas wszystkich i na szczęście przydarza się nie tylko architektom, choć lepiej oczywiście, gdy pojawia się w kontekście opisywanym w tej książce niż w przestrzeni! Zabawna i niezwykle interesująca opowieść o tym, jak ważna i tajemnicza jest zwykła… kupa. Jak piszą autorzy: Chociaż w nas, ludziach, mogą one budzić wstręt lub skrępowanie, fakt pozostaje faktem – wszystkie stworzenia robią kupę.

Czytam tę książeczkę już trzeciemu z kolei mojemu dziecku i za każdym razem z humorem odkrywam, jak wiele kryje się w tym niezwykle istotnym dla świata zwierzęcego obiekcie, który z kolei w świecie ludzkim jest chowany pod kołdrę.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum