Zespół oświatowy w Ursusie

2017-09-29 14:28
Zespół oświatowy w Ursusie
Autor: archiwum serwisu Powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie 9320 m2. W ramach inwestycji powstanie podstawówka z dwiema dużymi salami gimnastycznymi i trzy boiska sportowe.

Rozpoczęła się realizacja największej od lat inwestycji oświatowej w warszawskim Ursusie. Projekt budynku opracowało biuro Piotr Bujnowski – Architekt.

Nowy obiekt powstaje przy ul. Dzieci Warszawy 42, na terenie Zespołu Szkół nr 42, w którego skład wchodzi dziś technikum, zawodówka i liceum dla dorosłych. W budynku znajdzie się szkoła podstawowa dla 850 uczniów, dwie sale sportowe, a także niezależnie funkcjonujące przedszkole oraz dom kultury i biblioteka. Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Zorganizowany przez władze dzielnicy przetarg wygrała firma Skanska, która do współpracy zaprosiła pracownię Piotra Bujnowskiego, współautora m.in. biurowca Zebra Tower w Warszawie („A-m” 08/2011). W centrum dwukondygnacyjnego budynku znajdzie się przestrzenny hol, wokół którego zorganizowane zostaną główne funkcje. W szkołe przewidziano łącznie 42 sale lekcyjne, 6 sal do zajęć indywidualnych, bibliotekę z czytelnią, gabinet lekarski, pomieszczenia gospodarcze, sanitarne, administracyjne, a także zaplecze cateringowe ze stołówką. Zaplanowano też energooszczędne instalacje w postaci paneli słonecznych, które wspomogą ogrzewanie wody na użytek szkoły oraz system odzyskiwania tzw. wody szarej.

Zakończenie realizacji: 2018

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum