Praktyka architektoniczna w Londynie

2017-09-29 14:39
Praktyka architektoniczna w Londynie
Autor: archiwum serwisu Główna siedziba firmy Gensler mieszcząca się przy Thomas More Square we wschodnim Londynie; Fot. archiwum Marka Grodzickiego

Publikujemy relację Marka Grodzickiego, studenta Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, z praktyki w londyńskim oddziale pracowni Gensler oraz wywiad, jaki przeprowadził z jednym z dyrektorów biura – Łukaszem Płatkowskim.

Jako student 1 roku studiów magisterskich na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej musiałem podjąć trudną decyzją jak pokierować swoją karierą i ścieżką życiową. Postanowiłem w trakcie toku studiów wziąć roczny urlop dziekański i poświęcić ten czas na zdobycie doświadczenia niezbędnego w przyszłej pracy architekta. Po rozpoczęciu 1 semestru II stopnia postanowiłem wzbogacić moje portfolio, dzięki któremu rok wcześniej wyjechałem na praktykę do Manchesteru. Wysłałem je wraz z listem motywacyjnym oraz CV do wybranych wcześniej biur, których design oraz projektowanie szczególnie bliskie jest mojemu postrzeganiu architektury. Po uzyskaniu odpowiedzi i przeprowadzeniu kilkunastu rozmów kwalifikacyjnych z biurami w różnych częściach świata udało mi się zaplanować kolejne 13 miesięcy przerwy od toku studiów. W pierwszej kolejności, w okresie od czerwca do końca lipca, wyjechałem na letnią praktykę w Londynie do biura Gensler. Telefon z gratulacjami poinformował mnie o przyjęciu na płatny staż, dodano iż jestem jednym z trzech stażystów, oraz że na moje miejsce aplikowało 600 kandydatów.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum