Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
W ramach cyklu Wydziały Architektury w Polsce prezentujemy Wydział Architektury w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Tryb studiów: Stacjonarny w dni powszednie oraz stacjonarny sobotnio-niedzielny. Studia stacjonarne sobotnio-niedzielne odbywają się w trybie zjazdów weekendowych i prowadzone są w pełnym wymiarze godzin – tak jak studia stacjonarne w dni powszednie.
Praktyki: W WSEiZ praktyki można zrealizować na kilka sposobów: samodzielnie wybrać ich miejsce, skorzystać z uczelnianej bazy przedsiębiorców lub odbyć je w miejscu pracy zawodowej. Miejsce i zakres praktyki muszą być zgodne z kierunkiem studiów. Dzięki ścisłej współpracy z przedsiębiorcami uczelnia ma bogatą bazę firm, w których studenci mogą zrealizować praktyki, również te długoterminowe. Dla Wydziału Architektury część praktyk organizowana jest we współpracy z biurami architektonicznymi oraz Izbą Architektów. Na kierunku architektura studenci mają możliwość odbycia praktyki warsztatowej rysunkowo-malarskiej, inwentaryzacyjno-architektonicznej i urbanistycznej oraz zawodowej architektonicznej. Ich ostatnią część studenci realizują w biurach lub pracowniach architektonicznych pod opieką architekta posiadającego uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.
Współpraca: Współdziałanie z otoczeniem gospodarczym odbywa się np. w ramach wydziałowych rad pracodawców, które zrzeszają kilkadziesiąt firm związanych z prowadzonymi na poszczególnych wydziałach kierunkami studiów. Partnerami naukowymi uczelni są m.in. Instytut Techniki Budowlanej, Instytut Lotnictwa czy Instytut Badań Edukacyjnych. Oprócz tego w WSEiZ realizowanych jest kilkanaście umów z różnymi jednostkami samorządu terytorialnego z otoczenia stolicy i nie tylko. Do podmiotów wspierających rozwój WSEiZ należą także instytucje kultury, m.in. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.