O architekturze na WSEiZ
Misją Wydziału Architektury WSEiZ jest nowoczesne kształcenie oparte na koncepcji uczenia się przez całe życie, mające na celu przekazanie wiedzy oraz wykształcenie umiejętności i kompetencji społecznych. O tym, dlaczego warto studiować architekturę w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie piszą Anthony Weineis i Ewelina Kalużna.
O WSEiZ
Wydział Architektury WSEiZ w Warszawie powstał 1 lipca 2000 r. na mocy Zarządzenia 2/2000 Rektora WSEiZ i uchwały Senatu WSEiZ z 20 maja 2000 r. Pierwszym dziekanem został doc. dr inż. Jerzy Wojtatowicz, który tę funkcję pełnił aż do 31 sierpnia 2014 r. Zastąpiła go na tym stanowisku dr inż. Małgorzata Leszczyńska-Domańska, prof. WSEiZ, która pełni funkcję dziekana do dziś.
WSEiZ jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych postawiła na kierunki techniczne. Edukacja w WSEiZ koncentruje się nie tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, lecz także profesjonalnym przygotowywaniu absolwentów do wykonywania przyszłego zawodu. Kadra naukowo-dydaktyczna ma ogromne doświadczenie praktyczne, a programy studiów spełniają europejskie standardy i są tworzone oraz udoskonalane we współpracy z prestiżowymi pracodawcami. Studenci WSEiZ na 2 wydziałach (Architektury oraz Inżynierii i Zarządzania) mogą zdobyć tytuły inżyniera, inżyniera architekta, licencjata, magistra, magistra inżyniera i magistra inżyniera architekta.
Misją Wydziału Architektury WSEiZ jest nowoczesne kształcenie oparte na koncepcji uczenia się przez całe życie (lifelong learning), mające na celu przekazanie wiedzy oraz wykształcenie umiejętności i kompetencji społecznych. Jego zadaniem jest także podejmowanie, prowadzenie i inspirowanie projektów, prac badawczo-rozwojowych, badań naukowych mających na celu pogłębianie wiedzy oraz opracowanie i wdrażanie nowych rozwiązań służących człowiekowi, a także kreatywne kształtowanie otoczenia przyrodniczego, technicznego i społeczno-kulturowego w warunkach zrównoważonego rozwoju. Ważnym elementem tych działań są organizowane od 2009 r. (co 2 lata) dwie konferencje naukowe ARCHBUD i KRAJ-ART.