Methodology for Product Development in Architecture

2017-05-31 12:09
Methodology for Product Development in Architecture
Autor: archiwum serwisu Mick Eekhout, Methodology for Product Development in Architecture, IOS Press, Delft University Press 2009

Książka Micka Eekhouta opisuje metodologię procesów projektowych przeznaczoną dla różnego rodzaju produktów w przemyśle budowlanym, od subelementów po segmenty budynków. Przedstawiono tu rodzaje i typy produkcji, hierarchię elementów i tworzyw budowlanych, różne skale fabrykacji. Najciekawszy jednak jest opis samej pracy architekta inżyniera. Autorska koncepcja metody projektowej nowego produktu w architekturze, zaproponowana przez Eekhouta, opiera się o tzw. organogramy, czyli graficzne przedstawienie procesu projektowego – recenzja Jerzego Łątki.

Nauczany w szkołach architektury proces projektowy, zostaje z czasem „skustomizowany” i każdy projektant tworzy własny styl pracy. Czy jednak ta praca, często bazująca na intuicji, jest najbardziej efektywna? Pewnie nie ma z tym problemu, jeżeli siadamy do kartki papieru i po raz kolejny przymierzamy się do mniej lub bardziej standardowego projektu architektonicznego. Inaczej jednak wygląda sytuacja, kiedy przychodzi nam stworzyć w architekturze nowy produkt.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum