Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach

2017-05-31 11:45
Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach
Autor: archiwum serwisu Budynek główny pomieści też ośrodek przygotowań paraolimpijskich, z infrastrukturą przystosowaną do potrzeb o różnych rodzajach niepełnosprawności.

Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie wkrótce rozpocznie się budowa wielofunkcyjnego ośrodka sportowego według opracowania Miastoprojektu Wrocław i biura ETC Architekci.

Inwestycja realizowana jest przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki na zlecenie samorządu województwa dolnośląskiego. Koncepcja ośrodka została wyłoniona w przetargu zorganizowanym przez DPIiN. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano nową bazę dla narciarzy biegowych, biathlonistów oraz piłkarzy, którzy będą tam przygotowywać się do sezonu, ale ośrodek ma być dostępny dla wszystkich amatorów sportu. Na blisko 6-hektarowej działce powstaną m.in. boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią, pełnowymiarowa strzelnica biathlonowa z zespołem pomieszczeń obsługujących, rolkostrada o długości 6700 m oraz budynek główny, w którym na powierzchni ponad 12 tys. m2 przewidziano sale konferencyjne i szkoleniowe, miejsca noclegowe, centrum odnowy biologicznej, wypożyczalnię sprzętu oraz muzeum sportów zimowych. Ponadto na terenie ośrodka zbudowana zostanie zewnętrzna widownia na ok. 600 osób i obiekt techniczno-magazynowy o powierzchni 5 tys. m2. Wszystkie prace projektowe prowadzone są w technologii BIM. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln złotych. Część tej kwoty pokryje ministerstwo sportu, część władze województwa. Koncepcja powstała w oparciu o przepisy światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu w Jakuszycach możliwa będzie organizacja zawodów o randze mistrzostw świata.

Rozpoczęcie realizacji: 2018

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum