Centrum Edukacji Przedszkolnej w Poznaniu

2017-05-31 11:43
Centrum Edukacji Przedszkolnej w Poznaniu
Autor: archiwum serwisu Na parterze obiektu miałyby się znaleźć pomieszczenia handlowo-usługowe, na pierwszym piętrze żłobek dla 30 dzieci oraz poradnie, a na drugim przestrzeń administracyjna.

Na poznańskim Grunwaldzie powstanie wielofunkcyjny budynek ze żłobkiem i publicznym placem projektu biura BM Architekci Marcin Burek Marcin Mańkowski.

Odpowiedzialna za inwestycję Fundacja Familijny Poznań od 2001 roku organizuje szkolenia i udziela bezpłatnych porad prawnych w sferze edukacji najmłodszych. Pozyskując środki zewnętrzne, utworzyła też ok. 300 placówek przedszkolnych na terenie całego kraju, przy czym 70 z nich prowadzi samodzielnie, w większości w obiektach konwynajmowanych. Ostatnio postanowiła zbudować nowy budynek, w którym znalazłby się m.in. żłobek, biuro porad oraz gabinety psychologiczne i logopedyczne. W użytkowanie wieczyste otrzymała od władz miasta nieruchomości w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Sowińskiego i Księżycowej, a na projekt mającego tam powstać obiektu ogłosiła ogólnopolski konkurs. Według zwycięskiej koncepcji będzie się on składał z dwóch części na planie litery L: 2-kondygnacyjnej od południa, wykończonej cegłą, oraz 3-kondygnacyjnej na północy, oblicowanej listwami. Powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 1,6 tys. m2.

Zakończenie realizacji: 2020

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum