Biurowiec w centrum Wrocławia

2017-05-31 11:54 Tekst: Tomasz Głowacki
Biurowiec w centrum Wrocławia
Autor: archiwum serwisu Widok biurowca z rogu ulic Komandorskiej i Bogusławskiego. Powściągliwość formalna i jednolita ekspresja elewacji z pionowymi pasami czynią z budynku atrakcyjny akcent architektoniczny i urbanistyczny. Fot. Maciej Lulko

Budynek jest jedną z najlepszych wrocławskich realizacji ostatnich lat. Skromny, nieduży i na wskroś współczesny stanowi wzorcowy przykład urbanistycznego łącznika między przeszłością i przyszłością, spajając wybrakowaną tkankę śródmieścia – o realizacji biura Grupa 5 Architekci pisze Tomasz Głowacki.

Wrocław ma szczęście do udanych projektów pracowni Grupa 5 Architekci, która po spektakularnej rewitalizacji głównego dworca kolejowego („A-m” 09/2012) tym razem może pochwalić się całkowicie nowym obiektem, położonym zresztą w niedalekim sąsiedztwie wspomnianego kompleksu PKP. Budynek ten to bez wątpienia jedna z najlepszych realizacji architektury ostatnich lat. Skromny, nieduży, znakomicie wpisuje się w kontekst ścisłego centrum miasta, w którym zachowało się wiele reprezentacyjnych gmachów z XIX i XX wieku. Małą parcelę przy narożniku ulic Komandorskiej i Bogusławskiego projektanci zabudowali na wskroś współczesną architekturą, która w wysublimowany sposób zwraca się ku zamożnej przeszłości.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum