VI Kongres Urbanistyki Polskiej

2018-08-31 14:12 Tekst: Grzegorz Stiasny
VI Kongres Urbanistyki Polskiej
Autor: archiwum serwisu Wystawa Wielkie projekty urbanistyczne w Polsce w XXI wieku na placu Grunwaldzkim w Gdyni; Fot. Michał Puszczewicz/serwis prasowy

W czerwcu 2018 roku urbaniści zjechali do Gdyni na kolejny, odbywający się co trzy lata Kongres Urbanistyki Polskiej zorganizowany przez Towarzystwo Urbanistów Polskich we współpracy z miastem Gdynia, tym razem pod hasłem Jutro Miasta. Dyskutowano, co należy zrobić, aby miasta funkcjonowały lepiej – pisze Grzegorz Stiasny.

Planowanie urbanistyczne w Polsce od ponad ćwierćwiecza nie cieszy się uznaniem władzy. Kolejne rządy potrafiły już kasować cały wypracowany dorobek urbanistyczny, likwidować zawód urbanisty, podważać sens stanowienia prawa miejscowego kolejnymi specustawami. Dzisiejszy polski urbanista często zadaje sobie pytanie: komu potrzebny jest ład w przestrzeni? W czerwcu 2018 roku urbaniści zjechali do Gdyni na kolejny, odbywający się co trzy lata Kongres Urbanistyki Polskiej zorganizowany przez Towarzystwo Urbanistów Polskich we współpracy z miastem Gdynia.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum