Mennica Residence w Warszawie

2018-08-15 18:38 Tekst: Beata Tylec-Skórka
Mennica Residence w Warszawie
Autor: archiwum serwisu I etap zespół mieszkaniowego Mennica Residence składa się z dwóch wież osadzonych na wspólnym dwukondygnacyjnym podium, zlokalizowanych w narożu ulic Grzybowskiej i Żelaznej; Fot. Juliusz Sokołowski

W miejscu swojej dawnej siedziby z lat 50. XX wieku Mennica Polska wraz ze spółką Golub GetHouse prowadzą dwie duże inwestycje: zespół biurowy oraz kompleks mieszkaniowy Mennica Residence, pod który wyburzono budynek produkcyjno-biurowy z 1994 roku – o nowej realizacji BBGK Architekci pisze Beata Tylec-Skórka.

Kwartały w obrębie ul. Towarowej, Prostej, Jana Pawła II i Chłodnej na warszawskiej Woli podlegają dziś intensywnym przeobrażeniom. Poprzemysłowa w większości zabudowa ustępuje miejsca nowym, wielofunkcyjnym zespołom, w których znajdą się nie tylko biura i mieszkania, ale też ogólnodostępne przestrzenie rekreacyjne i usługowe. Na terenie dawnych browarów Haberbuscha i Schielego przy ul. Grzybowskiej od 2016 roku powstaje osiedle według projektu pracowni JEMS Architekci, a dwuhektarowy obszar historycznych zakładów Norblina do 2020 roku zmienić się ma w dzielnicę biurowo-usługową z biobazarem, teatrem, licznymi sklepami i muzeum poświęconym przeszłości fabryki (proj. PRC Architekci). Z kolei vis-à-vis, po przeciwnej stronie ul. Żelaznej, dwie duże inwestycje prowadzi obecnie Mennica Polska – w miejscu swojej dawnej siedziby z lat 50. XX wieku wspólnie ze spółką Golub GetHouse realizuje zespół biurowy ze 130-metrową wieżą autorstwa Goettsch Partners; nieco dalej na zachód w kierunku ul. Grzybowskiej – kompleks mieszkaniowy Mennica Residence, pod który wyburzono budynek produkcyjno- biurowy z 1994 roku (proj. BIPROMASZ). Zespół docelowo składać się będzie z trzech od 2 do 15-kondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się 460 mieszkań, ale też 6600 m² powierzchni biurowo-usługowej. Ponadto zaplanowano zielony pasaż, który będzie przebiegał przez całe założenie i łączył się z placem pomiędzy budynkami sąsiedniej inwestycji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum