Biurowiec Neon w Gdańsku

2018-02-28 16:28
neon
Autor: archiwum serwisu Budynek zaprojektowano na planie litery H. Powierzchnia typowej kondygnacji wyniesie ok. 3 tys. M2, ale w ofercie będą też małe moduły, od 300 m2

W miejscu dawnej siedziby Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego powstaje ostatni budynek wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia projektu pracowni APA Wojciechowski.

Zespół Alchemii realizowany jest od 2011 roku przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Dotychczas w trzech etapach powstało pięć budynków: Aurum, Platinum, Rerrum, Titanium i Argon, o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 73,7 tys. m2. W kompleksie znajduje się ponadto największe w Trójmieście centrum rekreacyjno-sportowe oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Ostatnim obiektem w ramach założenia będzie biurowiec Neon. Na 11 kondygnacjach przewidziano tu blisko 35,5 tys. m2 powierzchni najmu, z czego ok. 1,4 tys. zajmie część usługowo-handlowa w parterze. W projekcie elewacji zastosowano motywy i materiały wykorzystane w poprzednich obiektach, pasy barwnej siatki, jak w budynkach Aurum i Platinum, czy kształtki ceramiczne w części przyziemia, jak w budynku Argon. Inwestorem kompleksu Alchemii jest firma Torus.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum