OSSA Kraków 2020

2020-11-25 11:35 Marta Szar, Maciej Rodak
OSSA 0
Autor: Naomi Muraz i Robert Zapała 1 | Dzień entropii. Przedstawienie efektów pracy

Prezentujemy relację z warsztatów studenckich OSSA, które odbyły się w dniach 29 sierpnia - 6 września 2020 roku w Krakowie pod hasłem Eksperyment. Wydarzenie podsumowują współorganizatorzy Marta Szar i Maciej Rodak.

W dniach od 29 sierpnia do 6 września w Krakowie odbyła się 25. edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury OSSA Kraków 2020. Zorganizowane przez krakowskich studentów przy współpracy z m.in. SARP Oddziałem Kraków oraz Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida. Uczestnicy stanęli przed wyzwaniem stworzenia projektów miejskich osadzonych w kontekście Nowej Huty i uwzględniających jej walory przestrzenne i społeczne.

OSSA – idea i kontekst

Tegorocznej edycji warsztatów OSSA przewodziło hasło Eksperyment, które najlepiej odzwierciedla historię oddolnych inicjatyw studenckich OSSA. Organizatorzy świadomi potrzeby dotrzymywania kroku czasom i wyzwaniom przestrzennym zdecydowali się zredefiniować dotychczasową formę warsztatów, poprzez włączenie do dyskusji dziedzin innych od architektonicznego dyskursu. Główne hasło warsztatów korespondowało z przestrzennym kontekstem warsztatów - Nową Hutą. Korzystając z okazji 70. rocznicy powstania tej dzielnicy, organizatorzy postawili przed uczestnikami pytanie o bilans i przyszłość eksperymentów: 70-letniego nowohuckiego jak i 20-letniego spotkań studenckich.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum