Polska architektura w Chinach

2018-06-28 22:44 Tekst: Beata Tylec-Skórka
Polska architektura w Chinach
Autor: archiwum serwisu Polska delegacja. Od lewej: architekt Jan Belina-Brzozowski, redaktor Beata Tylec-Skórka, architekt Piotr Kuczyński, architekt Monika Niezabitowska, wicekonsul Agata Pieńkosz, architekci Wojciech Kotecki, Wojciech Młynarczyk i Marcin Szczelina; fot. archiwum redakcji

Przygotowana przez „A-m” i MSZ podróżująca wystawa Polska. Architecture tym razem odwiedziła 30-milionowe Chongqing w centralnej części Chin. Otwarciu ekspozycji towarzyszyło polsko-chińskie forum architektów zorganizowane przez Konsulat RP w Czengdu we współpracy z Chongqing Survey & Designing Association, w którym ze strony polskiej wzięli udział m.in. Piotr Kuczyński z Kuryłowicz & Associates, Jan Belina-Brzozowski i Wojciech Kotecki z BBGK Architekci, Wojciech Młynarczyk z Młynarczyk Architekt oraz Marcin Szczelina – relacja Beaty Tylec-Skórki.

W połowie maja w Chińskiej Republice Ludowej odbyła się kolejna odsłona wystawy Polska. Architecture przygotowanej przez miesięcznik „Architektura-murator” i Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Tym razem można ją było oglądać w 30-milionowym Chongqing w centralnej części Chin. Otwarciu ekspozycji towarzyszyło polsko-chińskie forum architektów zorganizowane przez Konsulat RP w Czengdu we współpracy z Chongqing Survey & Designing Association. Spotkanie stanowiło część programu sześciodniowej delegacji polskich architektów, w której uczestniczyli Piotr Kuczyński z Kuryłowicz & Associates, Jan Belina-Brzozowski i Wojciech Kotecki z BBGK Architekci, Wojciech Młynarczyk z Młynarczyk Architekt, Marcin Szczelina, a także Monika Niezabitowska, polska projektantka mieszkająca i prowadzącą biuro MAAS w Chongqing. Z redakcji „Am” zaproszono do udziału redaktor Beatę Tylec-Skórkę.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum