Gminna biblioteka w Rokietnicy

2018-06-29 11:18 Tekst: Piotr Marciniak
Gminna biblioteka w Rokietnicy
Autor: archiwum serwisu Przed wejściem do budynku biblioteki urządzono niewielki plac z elementami małej architektury i zielenią

Biblioteka wraz z sąsiadującym ośrodkiem sportu pełni dziś rolę faktycznego centrum Rokietnicy. Ten skromny, ale dopracowany w szczegółach obiekt, w nienarzucający się sposób buduje kulturę odpowiedzialności za przestrzeń – o realizacji Lab 3 Architekci pisze Piotr Marciniak.

W ostatnich latach małe miejscowości zdają się wymarzonym miejscem dla architektów. Władze gmin i powiatów, poszukując wyznaczników odmienności, zaczęły otwierać się na nowe propozycje przestrzenne. Mądrzy włodarze zauważyli, że dobra architektura może stać się wartością dodaną i argumentem w PR-owym wyścigu o nowe inwestycje i nowych mieszkańców. Rokietnica jest jedną z najintensywniej rozwijających się gmin aglomeracji poznańskiej. Licząca 4,5 tys. mieszkańców, ma długą, sięgającą XIII wieku historię, chociaż zabytków z przeszłości nie pozostało w jej granicach zbyt wiele. W ostatnich latach powstała tu ogromna liczba nowych obiektów przemysłowych i mieszkaniowych, przyciągających młodsze pokolenia wykształconych przybyszów.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum