Podsumowanie XIV edycji Konkursu Studenckiego „Architektury-murator”

2015-07-30 21:17 Tekst: Krzysztof Mycielski
Jednostka Mieszkalna Minimum
Autor: archiwum serwisu Laureaci pierwszej nagrody z jurorami i organizatorka konkursu. Od lewej: organizatorka konkursu Beata Tylec, sędzia Maciej Siuda, laureat Robert Witczak, sędzia Marcin Kwietowicz, laureatka Dominika Słowicka, przewodniczący jury Krzysztof Mycielski, redaktor naczelna miesięcznika „A-m” Ewa P. Porębska; fot. Kalbar

Jestem pod wrażeniem tego konkursu. Kiedy studiowałem dwadzieścia lat temu nie zdarzyło mi się obcować z podobnym potencjałem. Bywaliśmy ambitni i modni, ale jako generacja nie posiadaliśmy tak szerokiego spojrzenia ani takiej operatywności w jego prezentowaniu. Sam rozmach wypowiedzi i wysoki stopień dopracowania projektów, również i tych ewidentnie słabszych, daje do myślenia – pisze przewodniczący jury Krzysztof Mycielski.

Jako sędzia referent nieźle się natrudziłem, zanim podczas analizowania 176 prac powstał w mojej głowie całościowy obraz sytuacji. W tegorocznej edycji konkursu studenci wykazali się arcybogatą interpretacją na pozór prosto opisanego zadania. A mogło się wydawać, iż sprowadza się ono do inżynierskiego przepisu na zaprojektowanie miniaturowej i jak najwydajniejszej jednostki mieszkalnej.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum