Modernizacja toalet / Katowice

2020-04-23 14:26 Tekst: Justyna Swoszowska, zdjęcia: Jarek Matla
Modernizacja toalet w hali widowiskowo-sportowej Spodek 4
Autor: Jarek Matla 4 | Jeden z segmentów damskiej toalety dla publiczności.Płytki podłogowe nawiązują do lastrykowej podłogi spodka, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków

Dzięki wytycznym i nadzorom konserwatorskim nowe wnętrza toalet maksymalnie wpisują się w zabytkowy już charakter budynku Spodka. O realizacji 2G Studio pisze Justyna Swoszowska.

Spodek, ikoniczny budynek nie tylko Katowic ale całego Górnego Śląska, od lat domagał się mosednizacji wnętrzach. Jednym z działań, które podjęto w celu ich unowocześnienia, była modernizacja toalet. W lipcu 2017 roku ogłoszono konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny, zorganizowany przez zarządzającą Spodkiem Grupę PTWP SA i katowicki oddział SARP. Celem była nie tylko nowa aranżacja wnętrz, ale również reorganizacja układu funkcjonalnego węzłów sanitarnych, by przystosować je do współczesnych standardów użytkowych. Do tego przedsięwzięcia zgłosiło się ponad 30 biur architektonicznych. To na pozór proste zadanie okazało się bardzo skomplikowanym wyzwaniem projektowym, gdyż ostatecznie złożono jedynie 12 prac. Konkurs rozstrzygnięto w 2017 roku. Jury, któremu przewodniczył architekt Jacek Krych, wiceprezes katowickiego oddziału SARP, za najlepsze rozwiązanie uznało pomysł kieleckiej pracowni 2G Studio. Drugą nagrodę otrzymało Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe, natomiast trzecią pracownia ER DESIGN Ewa Raczkowska.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum