Biuro XSolve i Chilid w Gliwicach

2018-07-27 15:21 Tekst: Justyna Wojtas Sworzowska
Biuro XSolve i Chilid w Gliwicach
Autor: archiwum serwisu Nieużywane obecnie wejście do przedwojennego dawnego liceum maryjnego dla dziewcząt. Płaszczyzny elewacji oraz schodkowy portal zdobi ekspresjonistyczny ceglany detal; Fot. Budzik Studio/Michał Przeździk-Buczkowski

Architekci dostosowali przestrzenie biura do stylu i organizacji pracy zespołu oraz niezwykłego klimatu zabytkowych wnętrz. Aranżacja, dobór mebli i urządzeń umożliwiają elastyczną zmienność miejsca i sposobu wykonywania zadań – pisze Justyna Wojtas-Swoszowska.

Siostrzane agencje XSolve i Chilid (od lipca 2018 roku Boldare), specjalizujące się w projektowaniu interfejsów aplikacji i serwisów internetowych, na nową siedzibę wybrały pomieszczenia na parterze dawnej szkoły dla dziewcząt Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Gliwicach. Obiekt ten, zlokalizowany przy ulicy Królowej Bony 13, przebudowano na funkcję mieszkalno- biurową. O wyborze miejsca przesądziła świetna lokalizacja w centrum miasta i niezwykła architektura. Budynek wzniesiony w latach 1927-1929 w stylu „ekspresjonizmu ceglanego”, porównywano w Gliwicach do hamburskiego Chilehaus Fritza Högera. Projekt biura jest wynikiem współpracy architektów z pracowni Rafała Drobczyka, odpowiedzialnych za rozwiązania przestrzenne, z Anną Zarudzką, założycielką i dyrektor zarządzającą Chilid, która zaaranżowała wnętrza.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum