Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja

2018-04-26 12:18 Tekst: Tomasz Żylski
Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie – podsumowanie i fotorelacja
Autor: archiwum serwisu Budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie, proj. Ingarden & Ewý Architekci. Tegoroczne Biennale odbyło się pod hasłem redefinicji przestrzeni obiektu; fot. Marcin Czechowicz

Tematem tegorocznej, piątej już edycji Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie była redefinicja funkcji i rozwiązań przestrzennych Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Organizatorzy wspólnie z uczestnikami poszukiwali nowych pomysłów dla budynku i jego roli w strukturze miasta – relacja Tomasza Żylskiego.

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie ma już 6 lat. Budynek, według projektu Ingarden & Ewý Architekci, mieści nowoczesne centrum kultury zarządzane przez Teatr im. Juliusza Słowackiego. Odbywają się tu jednak nie tylko spektakle, ale też koncerty, wystawy, pokazy filmów i warsztaty dla różnych użytkowników. Dzięki temu przemieszaniu funkcji, obiekt stał się jednym z popularniejszych miejsc na kulturalnej mapie miasta, przyciągając mieszkańców właściwie o każdej porze dnia. Nic dziwnego, że doczekał się także swojego święta. Małopolskiemu Ogrodowi Sztuki poświęcono tegoroczną edycję Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz, które od 2010 roku organizuje krakowska ASP.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum