Politechnika Łódzka
Studia architektoniczne oferuje ponad 20 uczelni w kraju. Przez najbliższy rok będziemy prezentować poszczególne wydziały w nowym cyklu: Wydziały Architektury w Polsce
Praktyki: uczelnia nie zapewnia miejsca odbycia praktyk. Studenci są zobowiązani do samodzielnego jego znalezienia, są to m.in.: pracownie projektowe, agencje nieruchomości, agencje rozwoju.
I stopień: inwentaryzacja architektoniczna obiektów murowanych (2 tyg., IV sem., II rok); Praktyka zawodowa (4 tygodnie: w tym oraz 2 tyg. w biurze architektonicznym, 2 tyg. na budowie, po VI semestrze) II stopień: praktyka zawodowa (2 tygodnie, po II semestrze, w biurze architektonicznym). Formy odbywania praktyk: skierowanie z uczelni na zasadzie pracy zawodowej. Każdy student podpisuje indywidualną umowę o pracę / zlecenie / o dzieło / o staż oraz dostarcza świadectwo pracy lub podpisuje porozumienie w sprawie organizacji i prowadzenia praktyk studenckich studentów Politechniki Łódzkiej z pracodawcą. Praktyki zagraniczne powinny być zgodne z ramowym programem praktyk zawodowych (indywidualne, wyjazd z programu ERASMUS+, IEASTE).
Programy i fundusze edukacyjne: w ramach programu: ERASMUS+ studenci mają możliwość podjęcia nauki m.in.: w Hiszpani - Universidad del Pais Vasco, Universidad Politecnica de Valencia (Etsa), Universidad PolitéCnica de Madrid; W Portugalii - Universidade de Coimbra; we Włoszech: Universita Iuav di Venezia; w Niderlandach - Saxion University of Applied Sciences; w Grecji — Panepistimio Patron University Of Patras; We Francji - Université Lille 1 - Sciences Et Technologies; pełna lista na stronie www Uczelni.
CEEPUS z kolei umożliwia wymianę akademicką pomiędzy takimi krajami jak: Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia czy Rumunia.
Inne programy to: NAWA, Fundusz Wyszehradzki, czy Program Edukacja (EOG).
Konferencje i warsztaty: Nieznane dziedzictwo Łodzi- dobra kultury współczesnej,
Międzynarodowa Konferencja Naukowa 36th eCAADe Conference: Computing for a better tomorrow; OPEN2BIM – Building Information Modelling in Research, Education and Practice; warsztaty konstrukcyjne z TU Mainz; seminaria Łódź U Like; warsztaty w ramach grupy REA (Stowarzyszenia Uczelni Architektonicznych z Francji, Europy Środkowej i Wschodniej); istnieje możliwość wyjazdu na wybrane warsztaty (studenci uczestniczyli np. w zajęciach w ramach Biennale w Wenecji, w warsztatach architektonicznych w Moguncji).