Gdyńska kooperacja – weekend architektury

2018-11-05 14:37
Gdyńska kooperacja – weekend architektury
Autor: archiwum serwisu Nowy Gdyński Konsulat Kultury przy ulicy Jana z Kolna 25, na który zaadaptowano zabytkowy budynek Domu Marynarza Szwedzkiego z 1936 roku autorstwa Stanisława Płoskiego; Fot. Tomasz Żylski

Hasłem ósmej edycji Weekendu Architektury w Gdyni była kooperacja, co znalazło odzwierciedlenie nie tylko w tematyce wystąpień poszczególnych panelistów, ale też w strukturze organizacyjnej części wydarzeń. Odpowiedzialna za przebieg spotkania Agencja Rozwoju Gdyni zaprosiła do współpracy szereg instytucji, organizacji pozarządowych i partnerów prywatnych. Odbyła się m.in. debata na temat różnych form modernizowania powojennej zabudowy i związane z nią zwiedzanie obiektów ilustrujących problem.

Tegoroczny Weekend Architektury w Gdyni tradycyjnie już obfitował w dyskusje, spacery, wystawy i seanse filmowe poświęcone szeroko rozumianemu projektowaniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się architekci, badacze i specjaliści od przestrzeni miejskiej. Hasłem ósmej edycji weekendu była kooperacja, co znalazło odzwierciedlenie nie tylko w tematyce wystąpień poszczególnych panelistów, ale też w strukturze organizacyjnej części wydarzeń. Odpowiedzialna za przebieg spotkania Agencja Rozwoju Gdyni zaprosiła do współpracy szereg instytucji, organizacji pozarządowych i partnerów prywatnych.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum