Apartamenty Marina III we Wrocławiu

2018-11-05 14:37 Tekst: Aleksandra Czupkiewicz
Apartamenty Marina III we Wrocławiu
Autor: archiwum serwisu Zdjęcie z drona; Marina III z mostem Pomorskim w tle; po lewej Marina I autorstwa Studia Projektowego Archipelag i Marina II autorstwa Studia Wójciak Jagodziński; Fot. Maciej Lulko

Nadwieszona nad wodą bryła jest ściśle dopasowana do kształtu wyspy Pomorskiej. Budynek jest rozbity na dwie części, między którymi otwiera się widok na zabytkową wieżę Uniwersytetu Wrocławskiego. Zespół ma dwukondygnacyjny garaż podwodny, co było dużym wyzwaniem realizacyjnym – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

Przez ostatnie dziesięciolecie rejon wrocławskiej wyspy Kępa Mieszczańska jest konsekwentnie zabudowywany. W 2008 roku w jej wschodniej części spółka Topacz Investment zrealizowała budynek usługowo-hotelowo- -mieszkalny Marina I („A-m” 8/09) według założenia Studia Projektowego Archipelag. Obiekt, wyposażony w dwuspadowy dach i ogromne lukarny, był inspirowany architekturą holenderską. Apartamentowiec Marina II („A-m” 9/13) z 2012 roku został zaprojektowany przez Studio Wójciak Jagodziński. Wyróżnia się zanurzonymi w wodzie filarami konstrukcyjnymi i składanymi aluminiowymi okiennicami. Marina III, kolejny budynek tego samego inwestora, powstał na sąsiadującej od wschodu z Kępą Mieszczańską wyspie Pomorskiej, pomiędzy mostami Pomorskim a Uniwersyteckim. Za projekt odpowiada pracownia Major Architekci.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum