Dom zmultiplikowany – London Design Festival

2018-11-05 14:35
Dom zmultiplikowany – London Design Festival
Autor: archiwum serwisu Londyńska instalacja Multiply ma popularyzować modułowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo (w technologii CLT), autorzy: Waugh Thistleton Architects; Fot. Ed Reeve/serwis prasowy AHEC

Drewniana konstrukcja Multiply stanęła w przestrzeni miejskiej przed Muzeum Wiktorii i Alberta. Za projekt instalacji odpowiada pracownia Waugh Thistleton Architects. Rolą zmultiplikowanego domu była popularyzacja modułowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo, które – zdaniem autorów – mogą stać się odpowiedzią na obecny kryzys mieszkaniowy na świecie.

London Design Festival to nie tylko cykliczne święto mające ukazywać stolicę Wielkiej Brytanii jako światowe centrum innowacji w dziedzinie wzornictwa, ale też przegląd nowych rozwiązań projektowych stanowiących odpowiedzi na najbardziej palące problemy współczesności. O odbywającej się w początkach września imprezie informowały usytuowane w przestrzeni miasta instalacje, w tym drewniana konstrukcja Multiply przed Muzeum Wiktorii i Alberta. Składająca się z 17 modułów struktura powstała z paneli klejonego warstwowo drewna amerykańskiego tulipanowca, które, uwzględniając porównywalną wagę materiałów, są bardziej wytrzymałe niż beton i stal, a dodatkowo oferują możliwości różnorodnego formowania.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum