Dzielnice dla lepszego klimatu

2018-11-05 14:35
Dzielnice dla lepszego klimatu
Autor: archiwum serwisu Okolice dworca centralnego w Utrechcie po modernizacji w ramach programu EIT Climate-KIC; Fot. Aleksandra Kowalczyk

EIT Climate-KIC jest ogólnoeuropejskim stowarzyszeniem działającym na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym oraz dostosowywania się do tych, które już nastąpiły. Od 2014 roku prowadzi swój flagowy program Smart Sustainable Districts, który ma ma na celu przekształcenie dzielnic wybranych europejskich miast w obszary niskoemisyjne, odporne na zmiany klimatyczne i rozwijające się w sposób zrównoważony. Pierwsze efekty widać w centrum Utrechtu – najszybciej rozwijającego się miasta w Holandii.

Od 2014 roku w wybranych miastach Europy realizowany jest program Smart Sustainable Districts, który powstał z inicjatywy największego ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia klimatycznego EIT Climate-KIC. Program ma na celu przekształcenie ich w obszary niskoemisyjne, odporne na zmiany klimatyczne i rozwijające się w sposób zrównoważony. Na początek innowacje wprowadzane są w obrębie jednej dzielnicy, a następnie sprawdzone rozwiązania stosuje się w większej skali. Projekt realizowany jest kompleksowo – EIT Climate- KIC współpracuje z władzami miast, włączając w inicjatywę naukowców, przedsiębiorców oraz społeczność lokalną.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum