Mood for Wood

2019-10-24 13:34 Magdalena Wypusz, główny koordynator warsztatów
Mood for Wood
Autor: fot. Dawid Majewski Punkt obserwacji ptaków nad Jeziorem Rusałka

Publikujemy relację z międzynarodowych warsztatów studenckich Mood for Wood, które odbyły się w dniach 19-29 lipca 2019 roku w Poznaniu. Hasło tegorocznej edycji brzmiało Common Habitat.

W dniach 19-29 lipca w Poznaniu odbyła się piąta edycja międzynarodowych warsztatów studenckich Mood for Wood. Hasło tegorocznej edycji warsztatów brzmiało Common Habitat — dotyczyła relacji między naturą a miejskim ekosystemem. Jako organizatorom, zależało nam, by w tym roku w ramach warsztatów powstały meble, które nie tylko służą rekreacji, ale także wspierają działania z zakresu edukacji ekologicznej i podkreślają obecność przyrody w mieście.

Podczas dziesięciu dni warsztatów zespoły projektowe pracowały dla konkretnej lokalizacji, spotykały się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt, uczestnicy musieli uzyskać akceptację swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu złożyć zamówienie na określone materiały, z których własnoręcznie zbudowali drewniane meble lub instalacje. Pomagali im nie tylko tutorzy — utytułowani młodzi architekci i projektanci, ale także doświadczeni stolarze, dendrolodzy, ornitolodzy czy psi behawiorysta. Przez cały czas trwania warsztatów podkreślana była waga wymiany doświadczeń i pomysłów. Studenci byli w bliskim kontakcie z tutorami oraz przyszłymi użytkownikami swoich projektów, co znajduje odzwierciedlenie w efektach ich pracy. Wykonane przez nich meble stają się impulsem dla wielu działań i aktywności lokalnych społeczności i animatorów kultury.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum