Praktyki architektoniczne w pracowni SOM w Chicago

2017-11-30 9:40 Tekst: Mark Nagis
Praktyki architektoniczne w pracowni SOM w Chicago
Autor: archiwum serwisu Od lewej: architekci Cluis Pablo del Rincon, Jaben Temple, project manager Lisa Zhou, Andres Montana, Lin Zhou, Anqing Dong, Klaudia Gołaszewska, wicedyrektor SOM Mark Nagis, wicedyrektor Gregory Smith, Kyungjoo Kim, Spencer McNeil; Fot. archiwum Klaudii Gołaszewskiej

Nie jestem utalentowanym architektem, jestem bardzo ciężko pracującym architektem. Znalezienie się w punkcie, w którym jestem zajęło mi dużo czasu – mówi Mark Nagis, dyrektor ds. projektów w chicagowskim oddziale pracowni SOM. Publikujemy wywiad, jakiego architekt udzielił studentce Klaudii Gołaszewskiej oraz jej relację z praktyk w biurze SOM w Chicago.

Dyplom inżynierski to początek nowego etapu w karierze. Dołączyłam go do portfolio i zaczęłam rozsyłać do biur w całej Europie, przede wszystkim do tych z główną siedzibą w USA. Najczęściej odbywało się to poprzez wypełnianie formularza i wgranie swoich dokumentów na stronę internetową. Jednym z tych biur było Skidmore, Owings & Merrill LLP z siedzibą w Chicago. W kwietniu, miesiąc po przesłaniu aplikacji, otrzymałam pozytywną odpowiedź. Po 1.5 miesiąca skompletowaniu dokumentów związanych z wizą (zajęło to 1,5 miesiąca) i ekspresowym zdaniu egzaminów semestralnych znalazłam się na miejscu. Nazwa SOM pochodzi od nazwisk założycieli: Louisa Skidmore’a, Nathaniela Owingsa i Johna O. Merrilla, którzy w 1936 roku połączyli swoje siły. Od samego początku priorytetem była współpraca branżowa między architektami a inżynierami.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum