Dom wypoczynkowy / Ślesin

2020-10-29 11:54 Tekst: Katarzyna Gucałło, zdjęcia: Rafał Tomczyk
Ośrodek wypoczynkowy Lornetka 2
Autor: Rafał Tomczyk 2 | Widok od strony wjazdu. Dzięki ukształtowaniu terenu budynek od frontu sprawia wrażenie niewielkiego. Na pierwszym planie zlokalizowana jest część gospodarcza

Budynek powstał na pięciohektarowej działce w ramach przebudowy dawnego ośrodka kempingowego kopalni węgla kamiennego. O realizacji biur PUiA Marek Solnica i Design Lab Group pisze Katarzyna Gucałło.

Okolice Konina bogate są w jeziora polodowcowe, rzeki, kanały i lasy. W Ślesinie rozciągniętym wzdłuż brzegów jezior Ślesińskiego i Mikorzyńskiego przez lata funkcjonował ośrodek wypoczynkowy Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Pięciohektarowa działka otoczona drzewami, opadająca w kierunku wody, oferowała drewniane domki i pole namiotowe. Atrakcje zapewniały plaża rozłożona na stoku z południową ekspozycją, pomosty i hangar ze sprzętami wodnymi. Nowi właściciele zachwyceni widokiem rozciągającym się z górnej części działki postanowili uzupełnić infrastrukturę ośrodka o kameralny budynek domu wypoczynkowego, a hangar zastąpić nowoczesnym obiektem o zbliżonej funkcji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum