Klub Seniora / Kępno

2020-01-29 14:08 Tekst: Apolonia Browarska Zdjęcia: Maciej Lulko
Klub Seniora i Centrum Wsparcia Opiekunów 1
Autor: Maciej Lulko Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Sikorskiego. Ogrodzenie działki stanowi integralną część założenia

Społeczność Kępna starzeje się. Symptomem tego procesu jest nowoczesny ośrodek wsparcia seniorów i ich opiekunów, który powstał w miejscu budynku przedszkola. O projekcie pracowni Osiem Pięć pisze Apolonia Browarska.

W zamieszkałym przez ok. 15 tysięcy osób Kępnie powstał budynek o wyjątkowej formie i funkcji. Jak wynika z wypowiedzi burmistrza miasta, już 1/3 mieszkańców Kępna to osoby w podeszłym wieku. Gmina sfinansowała Klub Seniora i Centrum Wsparcia Opiekunów, dzięki dotacjom ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Klub jest miejscem, w którym kępińscy seniorzy mogą wspólnie spędzać czas na zajęciach ruchowych i kreatywnych, mają dostęp do specjalistycznej opieki oraz możliwość wspólnego spożywania posiłków. Obiekt zapewnia miejsca dla 70 osób w ramach zajęć całodniowych oraz 40 osób biorących udział w aktywnościach popołudniowych. Budynek doskonale wpisuje się w okoliczną modernistyczną zabudowę, poprzez dopasowanie skali, materiałów, a także kształtu bryły. Lokalizacja pasuje również do jego funkcji. Znajduje się na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Dąbrowskiego, niedaleko rynku i szpitala, na terenie willowej dzielnicy z początku XX wieku zamieszkiwanej obecnie w większości przez seniorów.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum