BioDomek / Międzylesie

2020-01-29 14:07 Tekst: Damian Przybyła Zdjęcia: eKodama
Biodomek, modułowy, mobilny dom 1
Autor: eKodama Architektura Prototyp domku w Międzylesiu składa się z dwóch modułów

To modularne i mobilne rozwiązanie powstało zgodnie z założeniami permakultury, czyli projektowania ekologicznego według zasad: troski o Ziemię, troski o ludzi i dzielenia się nadmiarem. O projekcie eKodamy pisze Damian Przybyła.

Jeśli osobista wolność i potrzeba uniezależnienia się od procesów na rynku nieruchomości są nam bliskie, BioDomek może być ciekawą alternatywą i sposobem na spełnienie mieszkaniowych aspiracji. Wydaje się, że miarą wolności są dzisiaj między innymi mobilność, niezależność od miejsca i możliwość życia w czasie i w ruchu (już niekoniecznie w przestrzeni).

Prototyp domku w wersji 2A powstał w Międzylesiu w województwie dolnośląskim. Składa się z dwóch połączonych ze sobą modułów, które wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników można rozłączyć, rozbudować lub przewieźć na nowe miejsce. To modularne i mobilne rozwiązanie zrealizowano zgodnie z założeniami permakultury, czyli projektowania ekologicznego według głównych zasad: troski o Ziemię, troski o ludzi i założeń dzielenia się nadmiarem. Magdalena Górska podkreśla, że przede wszystkim ważne jest oszacowanie realnych potrzeb. Ten sposób myślenia o projektowaniu i budynkach ma na celu między innymi redukcję odpadów i zmniejszenie środowiskowego śladu realizowanych inwestycji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum