The Software House Biuro w Gliwicach

2019-05-27 12:40 Tekst: Justyna Swoszowska Zdjęcia: Tomasz Zakrzewski / Archifolio
recepcja
Autor: Tomasz Zakrzewski / Archifolio.pl Hol wejściowy spina strefę chilloutu i przestrzeni biurowej ze sferą zarządu. Meandrujący wzór na podłodze symbolizuje rzekę łączącą najważniejsze miejsca w biurze

Architekci, adaptując wnętrza zabytkowego budynku poczty na pomieszczenia biurowe, wykreowali przestrzeń, która spełniając światowe standardy pracy nie zatraca specyficznego klimatu małej firmy – pisze Justyna Swoszowska.

W Gliwicach jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków jest neogotycki gmach Poczty Głównej wybudowany przy ulicy Dolnych Wałów w latach 1903-1906. Jesienią 2015 roku miasto sprzedało budynek katowickiej firmie DL Invest Group, która go zmodernizowała i zaadaptowała na przestrzenie biurowo-usługowe. Na parterze znajduje się klub fitness, pierwsze i drugie piętro zajmuje siedziba biura The Software House, a najwyższe szkoła języków obcych. Wybór historycznego budynku Starej Poczty w Gliwicach na nową siedzibę jest elementem budowania marki The Software House, a także służy zapewnieniu pracownikom znakomitej przestrzeni do pracy w centrum miasta.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum