Biurowiec ToHA w Tel Awiwie

2019-12-19 16:53 Tekst: Radosław Stach Opracowanie: Anna Żmijewska
Biurowiec ToHA w Tel Awiwie_Ron Arad Associates_01
Autor: fot. Fernando Alda Aby zminimalizować zyski ciepła – możliwość zacienienia przy jednoczesnym doświetleniu wnętrza – fasadę uformowano kaskadowo

Nietypowa bryła budynku złożona z kaskadowego układu pięter jest wynikiem optymalizacji i iteracji formy oraz orientacji budynku, by jak najlepiej odpowiadała wymogom środowiskowym, konstrukcyjnym oraz wizualnym – pisze Radosław Stach.

Biurowiec ToHA to pierwsza faza transformacji działki o powierzchni 1,8 ha, znajdującej się w centralnej części Tel Awiwu, łączącej przestrzeń publiczną oraz funkcję biurową. Połączone wieże, zaprojektowane przez pracownię Rona Arada, autora m.in. Muzeum Dizajnu w Izraelu („A-m” 8/2010), przy współpracy z lokalnym biurem Avner Yashar, to 53 000 m2 powierzchni, znajdującej się na 28 kondygnacjach. Jest to tylko część założenia finansowanego przez jedne z największych w Izraelu firm inwestycyjnych – Amot oraz Gav-Yam. Drugą fazę stanowić będzie kolejny wieżowiec o łącznej powierzchni ponad 140 000 m2 i wysokości 70 kondygnacji.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum