Dom jednorodzinny The Concrete w Izabelinie

2018-03-30 14:00 Tekst: Emilia Ignaciuk
the concrete
Autor: Bartosz Makowski Dom The Concrete wykonano z blisko 600 ton betonu barwionego w masie ochrą; ciemna, częściowo nadwieszona bryła, stanowiąca całość drugiej kondygnacji, wyraziście kontrastuje z chropowatą fakturą betonu

Otaczający las był dla autorów zarówno natchnieniem, jak i wzorem. Do budowy domu wykorzystali aż 600 ton betonu architektonicznego o naturalnym odcisku deskowania. Dla wzmocnienia efektu zabarwionego na kolor sosnowej kory – o realizacji Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz pisze Emilia Ignaciuk.

Podwarszawskiemu Izabelinowi tak naprawdę bliżej do leśnej kolonii niż typowego przedmieścia. W otoczonej z trzech stron Puszczą Kampinoską miejscowości dominuje rzadka, willowa zabudowa. Przy jednej z tutejszych nieutwardzonych dróg, na tle ściany drzew zwraca uwagę potężna bryła o charakterystycznej rudawej barwie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że elewacje tego obiektu obłożone są drewnem; dopiero po chwili widać, że wrażenie to wywołują ślady desek szalunkowych na betonowych ścianach.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum