Hostel A & O / Warszawa

2020-09-28 13:39 Tekst: Adam Orlewicz, zdjęcia: Łukasz Zandecki
Hostel A & O - przebudowa budynku biurowego z lat 50. XX wieku 2
Autor: Łukasz Zandecki 2 | Hostel mieści się w budynku dawnych Zakładów Radiowych im. M. Kasprzaka, w tle panorama ulicy Kasprzaka z wieżowcami wokół ronda Daszyńskiego

Sieciowy hostel powstał w dawnym biurowcu Zakładów Radiowych im. Kasprzaka. Mimo zmiany funkcji budynek zachował swój kształt. O nowej realizacji biura Tremend pisze Adam Orlewicz.

Rejon ulicy Kasprzaka na warszawskiej Woli w ciągu ostatnich 30 lat zmienił całkowicie swój charakter. Z obszaru przemysłowego został przekształcony najpierw w rezerwuar powierzchni biurowej, łatwo adaptowanej w dawnych fabrycznych biurowcach, dla banków i firm telekomunikacyjnych. Następnie deweloperzy dogęścili zabudowę kwartałami mieszkaniowymi. Kulminacją zachodzących zmian jest intensywna wieżowa zabudowa biurowa, która powstaje niemal ze wszystkich stron Ronda Daszyńskiego, w ślad za otwartą tu w 2015 roku stacją II linii metra. W tak gwałtownie rozwijającym się, dobrze skomunikowanym z centrum miasta obszarze brakowało jeszcze odpowiedniego nasycenia usługami noclegowymi. Nic dziwnego, że niemiecka sieć A & O wkroczyła tu z nieobecnym dotąd w Polsce dużym i komfortowym sieciowym hostelem, który standardem świadczonych usług czy wykończenia wnętrz jest bliski bardziej segmentowi hotelowemu.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum